Strona główna » Aktualności » Warto uprawiać sport!

Warto uprawiać sport!

Data dodania: 23-10-2020


12 powodów, dla których warto uprawiać sport

 1. zmniejszasz ciśnienie tętnicze i obniżasz ryzyko chorób sercowo-naczyniowych – serce pobudzane do wysiłku, rozrasta się, dzięki czemu może pompować więcej krwi i jest bardziej wydolne. Twoje narządy wewnętrzne, tkanki oraz mięśnie są lepiej ukrwione. W efekcie możesz podejmować większy wysiłek i masz lepszą kondycję. Obniża się Twój poziom cholesterolu i trójglicerydów. Zmniejszasz prawdopodobieństwo zawału serca i udaru mózgu.
 2. podnosisz swoją wydolność fizyczną – podnosisz siłę i wytrzymałość ciała, a także jędrność i elastyczność swoich mięśni. Zwiększa się Twoje poczucie komfortu.
 3. zmniejszasz prawdopodobieństwo wystąpienia osteoporozy w przyszłości – ćwicząc wzmacniasz stawy. Poza tym zwiększa się gęstość Twoich kości.
 4. obniżasz poczucie zmęczenia i stresu – Twój układ hormonalny pracuje skuteczniej. Hormony stresu (adrenalina i kortyzol) usuwane są szybciej z organizmu. Pozbywasz się codziennego stresu na poziomie fizycznym.
 5. poprawiasz jakość snu oraz zmniejszasz ryzyko zespołu bezdechu sennego – wysiłek fizyczny rozładowuje  negatywne emocje, powoduje przyjemne fizyczne zmęczenie. W efekcie łatwiej zasypiasz, lepiej śpisz (nie wybudzasz się w nocy) i budzisz się wypoczęty.
 6. wpływasz na obniżenie masy ciała – jeśli systematycznie się ruszasz, to sprzyjasz redukcji Twojej tkanki tłuszczowej. Budujesz mięśnie, a to Cię zabezpiecza dodatkowo przed spadkiem masy i siły mięśniowej.
 7. zmniejszasz ryzyko cukrzycy typu II – dzięki systematycznym ćwiczeniom obniżasz swój poziom cukru we krwi i aktywnie przeciwdziałasz cukrzycy.
 8. masz lepsze samopoczucie i w efekcie pozytywne nastawienie – ruch powoduje wydzielanie endorfin (hormonów szczęścia).
 9. poprawiasz swoją odporność – ryzyko zachorowania zmniejsza się, bo Twój system immunologiczny zostaje wzmocniony.
 10. dotleniasz się – zwiększasz wydolność płuc, Twój układ oddechowy pracuje lepiej, przez co dostarczasz swojemu organizmowi większej ilości tlenu.
 11. wyglądasz i czujesz się młodziej i tak jest rzeczywiście – w Twoim ciele wydzielają się niewielkie ilości hormonu wzrostu. To działa odmładzająco na dorosły organizm i spowalnia proces starzenia. Ponadto lepiej działa Twoja wątroba, gruczoły dokrewne, Twój organizm ma lepszą gospodarkę hormonalną i enzymatyczną.
 12. dłużej żyjesz – dzięki regularnym treningom przedłużasz sobie życie, ponieważ wolne rodniki wytwarzają się wolniej.
Źródło: agatalimanowka.pl

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu