Strona główna » Aktualności » Jaki wybrać rower treningowy?

Jaki wybrać rower treningowy?

Data dodania: 23-10-2020


Rodzaje rowerów treningowych – jaki rowerek treningowy wybrać?

Pierwszym z czym się zetkniemy, to z pewnością to rodzaj roweru treningowego. By wybrać dobry rower treningowy, trzeba się z tym zaznajomić, bo to bardzo istotne. Rodzaje o których będziemy mówić, to sposób wytwarzanego przez rower oporu, który wytwarzany jest w procesie ćwiczenia.

Rower mechaniczny:
Jest to najprostszy z możliwych mechanizm i jednocześnie najbardziej tradycyjny rowerek treningowy. Metoda jego działania jest bardzo prosta. Polega ona na zwiększaniu tarcia koła, poprzez pokrętło. Jest to rowerek średniej wagi. Bardzo prosty w obsłudze i podobnie w przypadku ewentualnej awarii, powinniśmy w stanie sobie sami poradzić z naprawą. Minusem może być fakt generowania sporego hałasu.

Rower magnetyczny:
Ten typ roweru treningowego jest zdecydowanie bardziej zaawansowany niż opisywany poprzednio rower mechaniczny. Jest on trochę cięższy, lecz znacznie prostszy w obsłudze. Wiele osób twierdzi, że to praktycznie najlepszy wybór. Regulacja oporu koła odbywa się poprzez hamulec magnetyczny, przez co jesteśmy w stanie ustawić odpowiedni dla nas opór z dużą precyzję, ponadto możliwy jest tu znacznie większy opór maksymalny niż w przypadku rowerka mechanicznego. Dodatkowym plusem jest to, że działa on znacznie ciszej, co w warunkach domowych może być bardzo korzystne.

Rower elektromagnetyczny:
Ze wszystkich typów rowerków, rowerek elektromagnetyczny to model najbardziej zaawansowany, a jednocześnie najdroższy. Jest to połączenie rowerka magnetycznego z elektroniką, a za samo sterowanie oporem odpowiada mikroprocesor. Daje on nam również szeroki wachlarz funkcji i programów, którymi możemy urozmaicić nasz, oraz monitorować parametry życiowe, czas oraz przebieg treningu. Cena takiego urządzenia jest adekwatna do oferowanych przez niego funkcji, więc dosyć wysoka.

Rodzaje rowerków – poziomy, pionowy i spinningowy

Oprócz tego, jak przebiega samo regulowanie oporu warto zwrócić uwagę na to w jakiej pozycji przyjdzie nam ćwiczyć. Nie dla wszystkich każda pozycja będzie wygodna, dlatego by wybrać dobry rowerek treningowy jest to również ważna kwestia.

Rower pionowy:
To zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj rowerków. Bardzo przypomina on jazdę na zwykłym rowerze, przez co jest tak często wybierany. Zależnie od tego jaka pozycję preferujemy, czy też wyprostowaną zbliżoną do roweru miejskiego, czy bardziej pochyloną jak w jeździe na rowerze szosowym, lub agresywną jazdę na rowerze górskim. Trening na tym rowerze nie jest wskazany dla osób, które mają problemy z kręgosłupem i mają przeciwwskazanie od lekarza. Dodatkowo, jest to dobry wybór dla osób dbających o swoje serce, oraz płuca. Jest on stosunkowo tani i prosty w obsłudze.

Rower poziomy:
To model roweru, który jest przeznaczony dla osób, które wolą mieć oparcie pleców, bądź borykają się z wspomnianymi problemami kręgosłupa. Pozycja jest tutaj bardziej korzystna dla naszego kręgosłupa. Trening nie obciąża kręgosłupa i w dużym stopniu wpływa też na działanie mięśni brzucha. Dobry wybór dla osób, które mają nadwagę i boją się o równowagę na rowerze poziomym. Jest to bardziej zaawansowany sprzęt niż rower pionowy, lecz nadal da się go kupić w rozsądnej cenie, lecz zajmie trochę więcej miejsca.

Rower spinningowy:
Z wszystkich trzech omawianych przez nas rowerów, jest to model najbardziej zaawansowany, przeznaczony dla osób, których jazda na rowerze to nie tylko lekki trening. Na sprzęcie tego typu będziemy siedzieć w pozycji bardzo pochylonej, przypominającej jazdę na rowerze szosowym. Trening na tym rowerze może być najbardziej intensywny. Moment obrotowy przenoszony jest za pomocą łańcucha bądź taśmy, co jeszcze bardziej zbliża go do zwykłego roweru. Bez wątpienia, jest to rower przeznaczony dla profesjonalistów i osób lubiących wyzwania.


Zobacz rowerki treningowe w najtanszy-sport.pl

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu